پاسپورت دومینیکا
Bullet
Bullet
Bullet
Bullet
Bullet

امتیازات پاسپورت دومینیکا

چرا دومینیکا؟

درخواست مشاوره رایگان

تفاوت های تابعیت و اقامت

هزینه و زمان

درباره دومینیکا

کشور مشترک المنافع دومینیکا (Commonwealth of Dominica)،جزیره ای است واقع در دریای کارائیب بین جزایر فرانسوی گوادلوپ و مارتینیک، مساحت دومینیکا751کیلومتر مربع و جمعیت این کشور70هزار نفر است. 88% جمعیت این کشور را سیاهان،7% دورگه سیاه و سفید و 2% را سرخپوستان و مابقی را مهاجرین تشکیل می دهند. دومینیکا حکومت دموکراتیک ومردم سالار دارد و توسط رئیس جمهور که با رای مستقیم مردم برگزیده شده اداره می شود. رئیس جمهور در واقع ریاست کشور را بر عهده دارد. دولت توسط نخست وزیر اداره می شود  و قانونگذاری توسط  پارلمان انجام

می شود. دومنیکا از جمله مستعمرات بریتانیا در دریای کارائیب بود که از 3 نوامبر 1978 استقلال یافت. در دومینیکا راههای برقراری تماس از طرق مختلف برای مردم در تمام کشور فراهم است، که شامل تلفن، فکس، موبایل و اینترنت می باشد.

 

شهر های مهم :

پایتخت دومینیکا شهر روسو یا روزو (Roseau) با 26 هزار نفر جمعیت می باشد. از دیگر شهرهای مهم دومینیکا می توان، پورتسموث با 3 هزار و 600 نفر جمعیت، ماریگوت با 3 هزار نفر جمعیت، آتکینسون با 2 هزار و 500 نفر جمعیت و ماهاوت با 2 هزار و 300 نفر جمعیت را نام برد.

کشور دومینیکا دارای 10 ایالت است:

 

 

 

 

 

 

دین :

اکثر مردم مسیحی هستند، و به صورت تقریبی 70 % مردم کاتولیک، 20 % پروتستان و 10 % باقی به سایر ادیان اعتقاد دارند.

زبان :

زبان رسمی مردم دومینیکا انگلیسی است، البته درصد قابل توجهی از مردم به زبان فرانسوی نیز صحبت می کنند.

اقتصاد :

صادرات دومینیکا را موز، کاکائو، نارگیل و مرکبات تشکیل می دهد. از دیگر فعالیت‌های اقتصادی این کشور در زمینه توریسم، اکوتوریسم و هتلداری است. واحد پول دومینیکا، دلارکارائیب شرقی با واحد جزء، سنت می باشد.

آب و هوا :

آب و هوای دومینیکا استوایی و نسبت به فصل متغیر است. دمای هوا در زمستان حدود 10 درجه و در تابستان به حدود 33 درجه سانتی‌گراد بالای صفر می رسد.

ساعت محلی :

ساعت در دومینیکا، نه ساعت و نیم عقب تر از تهران است.

جشنها و سرگرمیها :

دومینیکا هر ساله میزبان تعداد زیادی کارناوال و فستیوال میباشد: فستیوال های لباس و موسیقی، کارناوال های رقص محلی، رقصهای گروهی، جشنواره ورزشهای آبی، نمایشهای خیابانی و جشنهای کریسمس.

پروازهای روزانه و هفتگی :

شرکتهای هوایی آمریکن ایرلاین و لیات پروازهای مستقیم روزانه به دومینیکا دارند. همچنین همه روزه شرکتهای هوایی متعددی مانند ایر کانادا، بریتیش ایرویز، لوفتهانزا، یواس ایرویز، ویرجین، ایر جامائیکا و آتلانتیک به فرودگاهای اطراف دومینیکا پرواز دارند، سپس با یک پرواز نیم ساعته توسط پروازهای لیات، به دومینیکا می توان رسید.

1. سنت آندرو

2. سنت دیوید

3. سنت جورج

4. سنت جان

5. سنت جوزف

6. سنت لوک

7. سنت مارک

8. سنت پتریک

9. سنت پل

10. سنت پیتر

(Saint Andrew)

(Saint David)

(Saint George)

(Saint John)

(Saint Joseph)

(Saint Luke)

(Saint Mark)

(Saint Patrick)

(Saint Paul)

(Saint Peter)

جزیره دومینیکا - دریای کارائیب
درباره دومینیکا

DOMINICA PASSPORT

Copyright © 2004-2014 Gozarname.Com .All Rights Reserved.